Aktualności - Ośrodek Pomocy Społecznej w Sadowiu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Siedziba OPS Sadowie

Aktualności

Artykuły

 • UWAGA! Ważny komunikat. wyróżnione

  W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz więcej osób/firm, które oferują wsparcie w uzyskaniu dofinansowania i wykonanie projektów modernizacji w imieniu beneficjentów. Ponieważ proces pozyskiwania środków z WFOŚiGW w Kielcach przez ww. osoby/firmy wymaga posiadania pełnomocnictwa z podpisem beneficjenta oraz zawarcia odpowiedniej umowy, Zarząd WFOŚiGW w Kielcach apeluje o ostrożność.
  Zaleca się uważne czytanie dokumentów oraz zachowanie szczególnej ostrożności przy przekazywaniu danych wrażliwych osobom trzecim. Pełnomocnictwo pozwala bowiem na zaciągniecie zobowiązań finansowych w imieniu beneficjenta bez jego bezpośredniego udziału. Stwarza to pole do nadużyć, których konsekwencjami zostanie obciążony beneficjent.
  Po podpisaniu wymaganych dokumentów, niezbędna jest również kontrola wykonywanych obowiązków zawartych w umowie przez wykonawcę. W przypadku, gdy prace zostaną wykonane niezgodnie z warunkami Programu „Czyste Powietrze”, tj. będą wykonane wadliwie, lub/i termin realizacji i rozliczenia zostanie przekroczony, beneficjent będzie zmuszony do zwrócenia dotacji wraz z odsetkami.
  Aby nie dać się oszukać, powinniśmy dokładnie czytać każdy dokument, a co najważniejsze sprawdzić z kim mamy do czynienia. A gdzie to zrobić? Najlepiej w Gminnym Punkcie Obsługi Programu "Czyste Powietrze". Pracownicy w punkcie pomogą przy wypełnianiu wniosku i weryfikacji niezbędnych dokumentów. Można także uzyskać tam informacje o firmie, której chcemy zlecić pozyskanie dofinansowania i skonsultować np. umowę, którą dostaliśmy do podpisu.

  Lista Gminnych Punktów Obsługi Programu „Czyste Powietrze” w Województwie Świętokrzyskim dostępna jest na stronie:
  http://www.wfos.com.pl/kontakt/gminne-punkty-obslugi-programu-czyste-powietrze

   

  Czytaj Więcej o: UWAGA! Ważny komunikat.